زندگی نامه شهید ابوالفضل رفیعی

image_pdfimage_print

زندگی نامه شهید ابوالفضل رفیعی سیج :

ابوالفضل رفیعی در سال ۱۳۳۴ در روستای سیج مشهد دیده به جهان گشود.تحصیلات خود را تا پایان راهنمایی ادامه داد و سپس جهت تحصیل علوم حوزوی یه یکی از مدارس حوزه علمیه مشهد رفت و مدت ۷ سال به تحصیل پرداخت.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل علاقه زیاد به امام (ره) راهی قم شد و پس از پیروزی سپاه پاسداران به عضویت سپاه قم در آمد و به محافظت از بیت امام در امد.

او به عنوان مسئول گشت سپاه مشهد موفق  و به دستگیری و هلاکت عده ای از منافقین گردید.

با شروع جنگ تحمیلی عازم جبهه های نبرد شد و مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفت  که آخرین آنها جانشینی فرماندهی لشکر ۵ نصر بود.او در عملیات خیبر خوش درخشید و سرانجام در تاریخ ۱۲/۱۲/۱۳۶۲ در منطقه هور الهویزه به دیدار معبود شتافت.

 

زمزمه شناسایی شهید گمنام مدفون دانشگاه فردوسی مشهد بر سر زبان‌ها افتاده است. خیلی زود مشخص شد این شهید نه تنها گمنام نیست بلکه از شهره خاصی میان اهالی خراسان و علی الخصوص رزمندگان لشکر ۵ نصر برخوردار است. او یک رزمنده معمولی نبود بلکه سردار خط شکن نبرد خیبر بود که در این عملیات در کنار نهر فرات به شهادت رسید. پیکر شهید گمنام دانشگاه فردوسی متعلق به سردار شهید ابوالفضل رفیعی جانشین فرمانده لشکر ۵ نصر است. پیکر مطهر این پاسدار شهید در ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۰در دانشگاه فردوسی به عنوان شهید گمنام به خاک سپرده شد که هویت پیکر مطهر او پس از گذشت ۳۴ سال از شهادتش و گذشت ۶ سال از تدفینش توسط آزمایش DNA شناسایی شد. 

برای مشاهده زندگی نامه سایر شهدای روحانی کلیک کنید

مقالات مرتبط

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com