وصیت نامه شهید سیدمحمدرضا سعیدی

image_pdfimage_print

وصيت نامه شهيد آيت الله سعيدي:

بسم الله الرحمن الرحيم

وصيتنامه من سيد محمد رضا سعيدي خراساني:

پسران من همگي اهل علم و تبليغ براي خداشويد.دختران من به شوهر اهل علم و تبليغ همسر شويد.

در زندگي باهم متحد باشيد و براي دنيا با هم اختلاف نكنيد،همگي حق مادر را رعايت كنيد.

و جنازه مرا در قم دفن كنيد،مرا دعا كنيد و سلام مرا به همگي برسانيد. دو روز روزه برايم بگيريد. از آيه ۱۵۲با۱۵۷از سوره روم غفلت نكنيد…به هر كسي كه مي خواهد زحمات فاتحه خواني برايم بكشد بگوييد در عوض يك مساله ياد بگيريد و عمل كنيد و هر كس به من بدهكار است من كه صورت ندارم،اگر تا آخر عمرش نتوانست بپردازد بري الذمه است.

(سيد محمدرضا سعيدي خراساني ،اول ربيع الثاني)

 

اعلاميه امام درباره آيت الله سعيدي:

اين تنها سعيدي نيست كه با اين وضع اسف انگيز درگوشه زندان از پاي در مي آيد بلكه چه بسا افراد مظلوم و بي گناه به جرم حقگويي در سياهچال هاي زندان مورد ضرب و شتم و شكنجه هاي وحشيانه و رفتار غير انساني قرار مي گيرند. اينجانب كرارا خطر دولت اسراييل و عمال آن را به ملت گوشزد كردم كه بايد مقاومت منفي كنند و از معامله با آنها احتراز جويند. اكنون راه را براي مصيبت بزرگتري باز كرده اند و ملت را به اسارت سرمايه داران مي خواهند، درآوردند. من قتل فجيع اين سيد بزرگوار و عالم فداكار را كه براي حفظ مصالح مسلمين و خدمت به اسلام جان خود را هديه نمودند، به ملت ايران تعزيت مي گويم و از خداوند متعال رفع شر دستگاه جبار و عمال كثيف استعمار را مسألت مي نمايم.

 

من مدیون امام زمانم

شهید سعیدی بارها در سخنرانی هایش می گفت من از سفره امام زمان(عج) ارتزاق می‌کنم و نمی‌توانم نگویم و مبارزه نکنم. من مدیون امام زمانم و بارها این حدیث شریف را می‌خواند که “افضل الجهاد کلمه الحق عند امام جائر” یعنی بهترین مبارزه‌ها گفتن سخن حق است در نزد پیشوای ظالم.

امام خمینی(ره) در مورد ایشان می‌فرمایند: “من آنقدر از افرادی مثل شما خوشم می آید که شاید نتوانم عواطف درونی ام را ابراز کنم … من از شما که با کنارگیری اکثریت، باز خود را به زحمت می اندازید تشکر می کنم.”

برای مشاهده وصیت نامه سایر شهدای روحانی کلیک کنید

مقالات مرتبط

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com