ENFP

image_pdf

تیپ نمای شخصیتی MBTI

وکیل مدافع= ENFP

صفات کلیدی

وکیل مشاور مصلح اجتماعی پرشور و اشتیاق دارای قوه تخیل قوی خلاق با انگیزه سازگار انعطاف پذیر با نشاط خونگرم احساساتی حساس خوشبین خوشرو خوش صحبت اجتماعی خوش مشرب مردم دار همدل کنجکاو کاردان علاقمند به پیشرفت دیگران مشتاق مطمئن صریح بروز دهنده احساسات و هیجانات خود مستقل ارزش گرا درون نگر مثبت نگر آینده نگر کمال گرا رهبر کاریزماتیک امیدبخش پرانرژی انرژی دهنده الهام بخش

ویژگیهای شخصیتی

ENFPها خوشبین، خلاق و پر از شور و اشتیاق و ایده های جدید هستند، مستقل اند و از اطمینان خاطر فراوان بهره دارند. آنان معاشرتی، پویا و شاداب بوده و خود به خودی و خود انگیختگی دارند. زندگی را مملو از فرصتها می بینند، به سرعت بین وقایع و اطلاعات ارتباط برقرار می کنند و با اطمینان بر اساس الگوهایی که مشاهده می کنند، پیش می روند.
چون ENFPها به امکانات و احتمالات توجه فراوان دارند، به همه چیز علاقه مندند و ترجیح می دهند بسیاری از گزینه ها باز باقی بمانند. این تیپ شخصیتی بسیار کنجکاو است. آنها ترجیح می دهند به جای تصمیم گیری و داوری کردن، مسائل را درک کنند.
ENFPها خلاق، سازگار و انعطاف پذیرند، برای الهام بیش از هر چیز دیگری اهمیت قائل اند و اغلب نوآورهای بکر و مبتکری به حساب می آیند. از قوه تصور و تخیل فراوان برخوردار بوده، ذهنی فعال دارند و به برداشتهای شخصی و الهامات خود اهمیت می دهند. گاه به جای سازگاری به روشهای جدید توجه می کنند. این تیپ شخصیتی راههای جدیدی برای اندیشه و عمل می گشاید و آنها را باز نگه می دارد. روحیه آنان پیوسته در حال تغییر است. . برای آنها وجود مساله، انگیزه دهنده و جالب است. آنان عاشق حل مساله و پیاده كردن ایده های جدید و نوآورانه هستند. از قدرت کلام و بداهه گویی خوبی برخوردارند. آنان از اینکه در کنار دیگران باشند، انرژی فراوان می گیرند و می توانند با موفقیت، استعدادهای خود را با نقاط قوت دیگران ترکیب کنند.
این تیپ شخصیتی به رشد و پیشرفت دیگران علاقه مند است،. با دیگران صمیمی بوده و به راحتی می توانند با آنها كار كرده و كنار بیایند.

نقاط ضعف شخصیتی

برای این اشخاص رسیدن به ایده های جدید بسیار آسان است، از این رو مشکل می توانند در هر مقطع زمانی تنها به یک موضوع بیندیشند. گاه انتخابهای بد می کنند و گاه در هر زمان با شمار بیش از اندازه ای از مسائل سر و کله می زنند، به طوری که برایشان دشوار است مساله ای را که مهمتر است انتخاب کرده و به حل آن بپردازند. برای شخصیت ENFP بخش خوشایند یک پروژه این است که مساله اولیه را حل کنند و چیزی جدید بیافرینند. اغلب اوقات نوشتن حقایق مهم یا مراحلی که باید طی کنند به آنها کمک می کند تا کارهای خود را بهتر انجام بدهند. اغلب اوقات ENFPها به اندازه کافی سازمان یافته نیستند. آنها می توانند از یادگیری مدیریت زمان و به کار بردن آن و نیز از یادگیری مهارت های سازمانی شخصی به سود خود استفاده کنند. این اشخاص اگر با واقع بین ترها و اشخاص عملی هم گروه و همکار شوند، بهتر می توانند به موفقیت برسند. البته آنها از این همکاری هم استقبال می کنند، زیرا کار کردن به تنهایی را دوست ندارند. برای این تیپ شخصیتی کارکردن با دیگران به مراتب از تنها کار کردن بهتر است. ENFPها علاقه چندانی به جزئیات ندارند، زیرا به استفاده از تخیل و فراهم آوردن چیزهای جدید علاقه مند هستند. ممکن است زحمت گرد آوری همه اطلاعات را به خود ندهند. در بسیاری از مواقع از قبل برنامه ریزی نمی کنند. آنان اشخاصی بی قرار هستند و اغلب پرداختن به جزئیات مساله ساز را دوست ندارند و ترجیح می دهند به سراغ موضوعات جدید بروند. ENFPها زمانی کارشان مؤثرتر می شود که آگاهانه با دنیای واقعی پیرامون خود ارتباط برقرار کنند و اطلاعات واقع بینانه تری برای تحقق خواسته های خود به دست آورند.

در محل کار

نقاط قوت كاری

نقاط ضعف كاری

رضایت شغلی

برای یک ENFP رضایت شغلی یعنی:

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com